Кошик
911 відгуків
   

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (95) 303-62-87
+380 (68) 449-69-25
просп. 50-летия ВЛКСМ, ТЦ Барабашово, Харків, Україна
Electrichouse
Залишити відгук

Як замінити електричну розетку самостійно?

Як замінити електричну розетку самостійно?

Нерідко виникають ситуації, коли необхідно замінити стару або износившуюся розетку на нову. Причин, за якими може знадобитися заміна є ціле безліч: вирішили провести заміну приладу зі старим дизайном на сучасний аналог, корпус почав плавитися, почав вивалюватися з гнізда і т. д. При цьому багато хто не мають спеціальної освіти, тому не знають, як встановити розетку і побоюються самостійно проводити цю процедуру. У цій статті ми детально розберемося, як відбувається монтаж розетки, а також які є розетки на сучасному ринку.

Розетка з заземленням або без заземлення?

Сьогодні в магазинах ви можете купити розетки не тільки стандартні, до яких так звикли, але і з заземленням. Це означає, що в конструкції є третій контакт, який призначений для з'єднання з кабелем електропроводки. Необхідно розуміти, що прилад з заземленням актуальний тільки в тому випадку, якщо в будинку мережу на три проводи, який призначений для заземлення (крім двох отворів для вилки, вона має металеві гачки).

В іншому випадку, ви просто витратите зайві гроші на придбання вдосконаленої розетки. В окремих випадках, наприклад, при підключенні електричного нагрівального обладнання для води, не обійтися без розетки з заземленням, тому потрібно буде розоритися на контур і нову проводку. При підключенні стандартної побутової техніки, наприклад, пральної машини, небезпека підключення до розетки без заземлення полягає в тому, що техніка буде пробивати струмом.

Зовнішні і внутрішні – яку вибрати?

· Розетка для внутрішньої установки – це найпопулярніша різновид у міських квартирах, т. к. монтаж відбувається всередину цегляної або бетонної стіни, а зовні видно виключно невелика лицювальна частина. Розетка внутрішня є оптимальним рішенням для монтажу при прихованій проводці.

· Розетка для зовнішньої установки – ідеальне рішення для використання у дерев'яному будинку, щоб повністю відповідати протипожежним вимогам. Накладні мають силовий конструкцією зовні стіни, тому і монтаж буде зручніше з відкритою проводкою. Монтажна коробка (підрозетники) не потрібна.

Ми розібралися, які розетки є на будівельному ринку. Як же відбувається безпосередньо етап установки власними руками?

Підготовка до монтажу

Перш ніж приступити до установки, необхідно зібрати весь необхідний інструмент, який може знадобитися в ході демонтажу та монтажу:

· набір викруток;

· покажчик напруги;

· ножик;

· молоток і зубило;

· кусачки.

Перш ніж розпочати роботи, обов'язково відключіть напругу в поверховому або квартирному електрощиті.

Демонтаж старої розетки

За допомогою викрутки відкрутіть гвинт на кришці старої розетки і зніміть її. Переконавшись, що напруга відсутня, ослабте розпірні пластини. Після цього витягуємо серцевину з підрозетника, наскільки дають це зробити проводки, відгвинчуємо шурупи, які утримують дроти живлення. Демонтуємо стару розетку і підрозетник (якщо хочете його замінити).

Обов'язково проведіть ретельний огляд проводів. Якщо вони були оплавлені або пошкоджені при попередньому монтажі, тоді потрібно обрізати їх до цілісного місця і позбавити від ізоляції. Причиною оплавлення проводів і корпусу є неправильно підібраний номінал запобіжника або автомата, або в разі несправності цих механізмів.

 

Установка нової розетки

У першу чергу, вам знадобиться коробка для установки (підрозетники). Обмажте його за допомогою алебастру, шпаклівки або гіпсу, після чого встановіть в отвір. Якщо не вистачає місця, вам допоможе зубило і молоток. Почекайте кілька хвилин, щоб розчин затвердне. ВАЖЛИВО: попередньо просуньте через отвір підрозетника дроти для підключення.

Підключаємо дроти до нової серцевині, враховуючи колірну маркіровку:

· синій провід – N (нуль);

· білий – фаза;

· жовто-зелений провід – РЕ (земля).

Третій провід актуальний тільки в тому випадку, якщо у вас трипровідна мережа, і ви встановлюєте розетки з заземленням (про це ми говорили вище). Акуратно, не пошкоджуючи дроти, помістіть в розетку новий підрозетники. Використовуючи рівень, закрутіть гвинти, щоб ефективно зафіксувати розетку. Закрутіть кріпильний гвинт на кришечці розетки.

Включаємо напруга і перевіряємо напруга в розетці. Тепер ви знаєте, як встановити розетку своїми руками. В цілому, розетка розетка одинарна і подвійна встановлюються аналогічним чином.

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner