Кошик
965 відгуків
   
+380 (95) 303-62-87
+380 (68) 449-69-25
просп. 50-летия ВЛКСМ, ТЦ Барабашово, Харків, Україна
Electrichouse
Залишити відгук

Як встановити електричний патрон

Як встановити електричний патрон

Електричний патрон своїми руками: покрокова інструкція

Патрон є важливою частиною системи освітлення. Цей елемент передає електричну енергію від кабелю до цоколя лампи. Але нерідко виникають ситуації, коли потрібно встановити патрон, але немає для цього достатньо навичок. У даній статті ми розглянемо покрокову інструкцію по установці патрона власними руками.

Покрокова інструкція підключення патрона

Перш ніж почати роботу в щитку або УЗО, обесточьте провід, до якої буде підключатися патрон. Якщо патрон знаходиться в переносному електричному приладі, тоді його потрібно відключити від розетки. Вийміть світильник з корпусу, де він встановлений, наприклад, натяжної стелі. Після цього дотримуйтесь інструкції:

• розберіть патрон на окремі складові;

• на кришці патрона є отвір, через яке просуньте кабель, який і буде джерелом електроенергії (якщо цього не зробити відразу, після підключення контактів ви не зможете закрити патрон);

• позбавте кабель від ізоляційного шару і зачистіть на 5-8 мм;

• підключіть зачищені дроти до клем (під час загвинчування гвинтів, прикладіть трохи зусиль, щоб дроти міцно трималися);

 

• вставити вкладиш в кришку корпусу;

• до кришки корпуса прикрутіть «сорочку» (під час закручування простежте за місцем розташування проводів, т. к. під час закручування, ви можете передавити їх).

 

Важливо: Під час з'єднання проводів з патрон, провід «нуль» повинен бути підключений на клемник, який відповідає за цоколь. В цілому, це і є весь процес установки патрона, вам достатньо буде просто назад включити електроживлення і перевірити, електрика надходить через патрон чи ні.

Особливості підключення патрона без гвинтів

Зовсім недавно на ринку з'явилися патрони, які мають безгвинтове підключення . Процес приєднання фактично аналогічний попередньому варіанту:

Потрібно відключити від електрики провід, який буде пропускати струм до патрона.

Підготуйте дроти: звільніть від ізоляційного шару і проведіть зачистку. На корпусі є спеціальні дірочки, в які за допомогою невеликих зусиль вам потрібно буде вставити дріт (можна проштовхнути трохи тоненькою викруткою).

Спеціальний контакт з пружинним механізмом, який знаходиться в конструкції ефективно затискає дроти і тримає їх. Якщо потрібно приєднати кілька патронів, то на один патрон передається харчування, а від нього за допомогою перемички приєднуються наступні. Враховуючи, що ,наприклад,світлодіодна лампа споживає мало електроенергії, подібним чином можна з'єднувати до 10 і більше патронів.

Загальні рекомендації під час підключення

• перед початком робіт обов'язково відключіть живлення;

• до цоколя завжди підключайте «нуль»;

• не потрібно знімати занадто багато ізоляції;

• якщо у вкладиші ви не знайдете клемник, а болти з шайбами, тоді під час підключення просто зробіть контактні петлі.

 

Якщо дотримуватися всіх цих правил, то ви зможете швидко і безпечно встановити патрон без допомоги професіоналів. Під час покупки патрона консультуйтеся з продавцем і віддавайте перевагу виключно перевіреним виробникам, що буде гарантувати вам і вашому будинку максимальну безпеку.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner